Moto Mundo

blog motoryzacyjny

Dostawczaków nie zalicza się do tej grupy pojazdów, jakie kupują często osoby prywatne, chyba że ktoś posiada wybitnie sporą rodzinę i nie jest w stanie przewieźć wszystkich zwykłym samochodem osobowym. Z aut tych chętnie za to korzystają firmy, w szczególności te nieduże, które nie mają potrzeby przewożenia nazbyt ciężkich ładunków. Wykorzystanie takiego pojazdu w firmie jest naprawdę wszechstronne i dzięki dużej ofercie wariantów nadwozia można w prosty sposób dopasować auto do rodzaju wykonywanej działalności.

furgonetka.jpg
[Read More…]

Posted by Schumacher at 10:32:54.

Pojazdy ciężarowe nie wzbudzają w nikim tyle emocji co samochody osobowe co wynika poniekąd z tego, że ich odbiorcami nie są z reguły osoby prywatne lecz firmy. Użytkownicy prywatni fascynują się autami kierowanymi do nich,podczas gdy firmy zwracają uwagę na inne czynniki takie jak zwrot nakładów na zakup ciężarówki. Z tego względu nie możemy doszukać się tak wielu producentów pojazdów ciężarowych jak producentów osobówek gdyż grupa docelowa jest węższa i aktualna oferta jest dla niej wystarczająca. Myliłby się jednak ten, kto twierdziłby że producentów ciężarówek jest niewielu. Na całym świecie istnieje wiele marek produkujących takie pojazdy, o niektórych zapewne mało kto nawet słyszał.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 14:16:41.

Prędkość podróży samochodem zależna jest od obrotów jednostki napędowej. Wciskając pedał gazu zwiększamy moc przenoszoną przez jednostkę napędową na koła, i tym samym zwiększamy szybkość obrotów. Moc z silnika na koła nie jest dostarczana bezpośrednio ale za pośrednictwem skrzyni biegów. Zmieniając bieg dostosowujemy przekazywanie mocy w zależności z bieżącego momentu obrotowego jednostki napędowej.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 13:29:04.

Gdy pierwszy raz zobaczyłem pojazd z dziwnym emblematem dużej litery T oraz marką Tiburon byłem niesłychanie zdziwiony co to takiego. Tym bardziej, że wyglądał znajomo, jednak nigdy przedtem o takiej nazwie nie słyszałem. Chwila poszukiwania w necie ujawnia prawdę o tym samochodzie. Tiburon to nic innego jak Hyundai Coupé w opcji przeznaczonej na rynki USA, Australii z Nową Zelandią, Południowej Afryki i Austrii (skąd prawdopodobnie pochodzi większość spotykanych w Polsce egzemplarzy). W innych państwach ten pojazd był oferowany jako Hyundai Coupé.[Read More…]

Posted by Schumacher at 19:25:39.

Cenicie zabytkowe samochody? Ja cenię je chyba bardziej niż nowe. Nowe samochody coraz wyraźniej przypominają komputery na kółkach. Jeśli nawet mówi się ostatnio, iż można złamać zabezpieczenia komputerów w niektórych nowych pojazdach oraz przejąć nad nimi kontrolę to coś w tym musi być. Renowacja takiego samochodu w przeciętnym niewielkim warsztacie nie wchodzi teraz zwykle w grę ze względu na niezliczonej miary modułowe podzespoły oraz potrzebę podpięcia pojazdu pod komputer żeby sprawdzić co właściwie się stało.

Widok starego klasycznego samochodu na drodze budzi niekiedy większe doznania niż najświeższy model Porsche 911 (jakich tymczasem w moich stronach jeździ parę i już się przyzwyczaiłem). Nie mogę sobie odmówić zobaczenia takiego antyku z bliska jak tylko mam na to okazję.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 18:09:34.