Moto Mundo

blog motoryzacyjny

Gdy pierwszy raz zobaczyłem pojazd z dziwnym emblematem dużej litery T oraz marką Tiburon byłem niesłychanie zdziwiony co to takiego. Tym bardziej, że wyglądał znajomo, jednak nigdy przedtem o takiej nazwie nie słyszałem. Chwila poszukiwania w necie ujawnia prawdę o tym samochodzie. Tiburon to nic innego jak Hyundai Coupé w opcji przeznaczonej na rynki USA, Australii z Nową Zelandią, Południowej Afryki i Austrii (skąd prawdopodobnie pochodzi większość spotykanych w Polsce egzemplarzy). W innych państwach ten pojazd był oferowany jako Hyundai Coupé.[Read More…]

Posted by Schumacher at 19:25:39.

Cenicie zabytkowe samochody? Ja cenię je chyba bardziej niż nowe. Nowe samochody coraz wyraźniej przypominają komputery na kółkach. Jeśli nawet mówi się ostatnio, iż można złamać zabezpieczenia komputerów w niektórych nowych pojazdach oraz przejąć nad nimi kontrolę to coś w tym musi być. Renowacja takiego samochodu w przeciętnym niewielkim warsztacie nie wchodzi teraz zwykle w grę ze względu na niezliczonej miary modułowe podzespoły oraz potrzebę podpięcia pojazdu pod komputer żeby sprawdzić co właściwie się stało.

Widok starego klasycznego samochodu na drodze budzi niekiedy większe doznania niż najświeższy model Porsche 911 (jakich tymczasem w moich stronach jeździ parę i już się przyzwyczaiłem). Nie mogę sobie odmówić zobaczenia takiego antyku z bliska jak tylko mam na to okazję.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 18:09:34.