Moto Mundo

blog motoryzacyjny

  • Tuesday, December 4, 2018

silnik-samochodowy.jpg

Aktualnie w przemyśle motoryzacyjnym przeważa tendencja na coś co określa się jako downsizing, a w praktyce chodzi o osłabianie pojemności motorów pracujących w samochodach. Równocześnie – co zakrawa poniekąd wręcz na paradoks – te drobne napędy mają poruszać pojazdy o coraz to większej masie. Renomę wśród nabywców samochodów zyskują sobie samochody typu crossover oraz SUV, których sprzedaż rok do roku nieprzerwanie ewoluuje. Konsumenci tych aut poważają sobie podwyższone nadwozie oraz praktyczność wsiadania.[Read More…]

Posted by Schumacher at 12:39:42.

  • Thursday, April 19, 2018

Gwoli dla nikogo prawdopodobnie dzisiaj już nie jest żadną rewelacją iż auta stały się coraz delikatniejsze w reperacji. Obraz który możemy wspominać z dziecięctwa, skoro to rodzic bądź wujek majstrowali przy „maluchu” to już dawna historia. Niegdyś zdecydowanie pewnymi z najchętniej zakupywanych książek były samouczki renowacji pojazdu, z których wskazówką dało się spróbować zreperować dawne pojazdy bez niezbędności udania się do mechanika jeżeli tylko człowiek był na tyle zręczny, że przenikał zasadnicze tezy techniki samochodowej. Wszakże pojazdy się poprawiły, w czasie poprzednich dwudziestu lat komputeryzacja doszła do pojazdów na przemysłową skalę zatem odtąd jakiekolwiek układy nowych samochodów są kierowane jakimiś układami scalonymi.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 14:48:06.

  • Saturday, March 24, 2018

Pod względem swego znaczenia niemiecki przemysł motoryzacyjny to coś o czym wszystkie media piszą niezmiernie dużo i zarazem przedstawia go jako perfekcyjny wzorzec do naśladowania dla nas, jednakże opłaca się przy tym napomknąć, że kilka zeszłych lat nie były dla niemieckich fabrykantów wszelakich pojazdów osobowych tak samo wyśmienite jak jeszcze jakiś czas temu.

mercedes-benz-znaczek.jpg
[Read More…]

Posted by Schumacher at 14:09:20.