Moto Mundo

blog motoryzacyjny

Różni ludzie uważają, że założenie własnej firmy transportowej jest niezbyt trudne i nie wymaga ogromnego trudu. Jednak wbrew pozorom jest całkowicie odwrotnie. Tu nie wystarczy zakupić jakiejś używanej ciężarówki, dostawczaka bądź też busa, by bez znaczniejszego znoju zarabiać na usługach transportowych. Tak rzeczywiście to zakupienie ekwipunku niezbędnego do oferowania usług tego typu jest najmniej znaczącym z dylematów jakie mogą spotkać kogokolwiek, kto chce w taki sposób zarobkować.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 09:31:50.

Niemało z was nie jest tak niemłodych jak ja, więc nie pamięta pewnie, iż dawniej (jakieś 20-30 lat temu) na naszych trasach roiło się od różnych rosyjskich samochodów ciężarowych. ZIŁy albo jakieś Kamazy to był widok standardowy. No, ale to była odmienna era, szczególne czasy, takie stosunkowo toporne.

ural__next.jpg

Tymczasem w Rosji narodowa produkcja dalej doskonale funkcjonuje, bowiem sporo typów pojazdów ciężarowych jest nazbyt nieodpornych na trudne syberyjskie wymogi (niechybnie oglądaliście te filmiki z rosyjskich bezdroży w Internecie). Rosyjski GAZ konstruuje np. ciężarówki pod nazwą Ural, jakie dedykowane są do ciężkich przeznaczeń.

Nowa generacja Ural Next dedykowana została właśnie do podobnych przeznaczeń. Napęd na 6 kół pozwala radzić sobie z pochyleniem do 35 stopni. Na mój gust wygląda innowacyjnie i śmiało.

Posted by Schumacher at 16:18:22.