Moto Mundo

blog motoryzacyjny

Dostawczaków nie zalicza się do tej grupy pojazdów, jakie kupują często osoby prywatne, chyba że ktoś posiada wybitnie sporą rodzinę i nie jest w stanie przewieźć wszystkich zwykłym samochodem osobowym. Z aut tych chętnie za to korzystają firmy, w szczególności te nieduże, które nie mają potrzeby przewożenia nazbyt ciężkich ładunków. Wykorzystanie takiego pojazdu w firmie jest naprawdę wszechstronne i dzięki dużej ofercie wariantów nadwozia można w prosty sposób dopasować auto do rodzaju wykonywanej działalności.

furgonetka.jpg

Najpospoliciej spotykanym wariantem nadwozia samochodu dostawczego jest bezsprzecznie nadwozie typu furgon. Nadaje się one zarówno do przewożenia osób (wersje pasażerskie z fotelami dla ludzi) jak również przewożenia ładunków w przestrzeni bagażowej. Auta te przystosowane są do załadunku palet transportowych, które są standardową formą transportu ładunków masowych, co sprawdza się doskonale np. przy prowadzeniu działalności handlowej dla małego sklepu.

furgon-fiat.jpg

Inną popularną odmianą nadwozia dostawczaka, często widywaną na drogach, jest nadwozie ze skrzynią transportową. Z takiej odmiany najczęściej korzystają przykładowo firmy budowlane gdyż jest to świetny sposób na przewożenie materiałów budowlanych, w tym sypkich jak piasek i kruszywa, a także inne firmy zajmujące się przewozem towarów masowych jak np. składy opałowe. Na skrzyni ładunkowej można również przewozić większe partie palet transportowych. Auto ze skrzynią ładunkową opcjonalnie można wyposażyć w hydrauliczny podnośnik zamieniając je w małą i funkcjonalną wywrotkę.

Samochody dostawcze spełniają ponadto funkcje specjalne dzięki swemu uniwersalnemu charakterowi. Z takich przystosowanych do zadań specjalnych aut korzystają już nie tylko firmy, ale i służby użyteczności publicznej. Z typowo spotykanych samochodów dostawczych pełniących taką rolę wyliczyć można karetki pogotowia lub furgonetki policyjne.

Posted by Schumacher at 10:32:54.


Add comment

Fill out the form below to add your own comments