Moto Mundo

blog motoryzacyjny

Różni ludzie uważają, że założenie własnej firmy transportowej jest niezbyt trudne i nie wymaga ogromnego trudu. Jednak wbrew pozorom jest całkowicie odwrotnie. Tu nie wystarczy zakupić jakiejś używanej ciężarówki, dostawczaka bądź też busa, by bez znaczniejszego znoju zarabiać na usługach transportowych. Tak rzeczywiście to zakupienie ekwipunku niezbędnego do oferowania usług tego typu jest najmniej znaczącym z dylematów jakie mogą spotkać kogokolwiek, kto chce w taki sposób zarobkować.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 09:31:50.

Niemało z was nie jest tak niemłodych jak ja, więc nie pamięta pewnie, iż dawniej (jakieś 20-30 lat temu) na naszych trasach roiło się od różnych rosyjskich samochodów ciężarowych. ZIŁy albo jakieś Kamazy to był widok standardowy. No, ale to była odmienna era, szczególne czasy, takie stosunkowo toporne.

ural__next.jpg

Tymczasem w Rosji narodowa produkcja dalej doskonale funkcjonuje, bowiem sporo typów pojazdów ciężarowych jest nazbyt nieodpornych na trudne syberyjskie wymogi (niechybnie oglądaliście te filmiki z rosyjskich bezdroży w Internecie). Rosyjski GAZ konstruuje np. ciężarówki pod nazwą Ural, jakie dedykowane są do ciężkich przeznaczeń.

Nowa generacja Ural Next dedykowana została właśnie do podobnych przeznaczeń. Napęd na 6 kół pozwala radzić sobie z pochyleniem do 35 stopni. Na mój gust wygląda innowacyjnie i śmiało.

Posted by Schumacher at 16:18:22.

  • Tuesday, December 4, 2018

silnik-samochodowy.jpg

Aktualnie w przemyśle motoryzacyjnym przeważa tendencja na coś co określa się jako downsizing, a w praktyce chodzi o osłabianie pojemności motorów pracujących w samochodach. Równocześnie – co zakrawa poniekąd wręcz na paradoks – te drobne napędy mają poruszać pojazdy o coraz to większej masie. Renomę wśród nabywców samochodów zyskują sobie samochody typu crossover oraz SUV, których sprzedaż rok do roku nieprzerwanie ewoluuje. Konsumenci tych aut poważają sobie podwyższone nadwozie oraz praktyczność wsiadania.[Read More…]

Posted by Schumacher at 12:39:42.

  • Thursday, April 19, 2018

Gwoli dla nikogo prawdopodobnie dzisiaj już nie jest żadną rewelacją iż auta stały się coraz delikatniejsze w reperacji. Obraz który możemy wspominać z dziecięctwa, skoro to rodzic bądź wujek majstrowali przy „maluchu” to już dawna historia. Niegdyś zdecydowanie pewnymi z najchętniej zakupywanych książek były samouczki renowacji pojazdu, z których wskazówką dało się spróbować zreperować dawne pojazdy bez niezbędności udania się do mechanika jeżeli tylko człowiek był na tyle zręczny, że przenikał zasadnicze tezy techniki samochodowej. Wszakże pojazdy się poprawiły, w czasie poprzednich dwudziestu lat komputeryzacja doszła do pojazdów na przemysłową skalę zatem odtąd jakiekolwiek układy nowych samochodów są kierowane jakimiś układami scalonymi.
[Read More…]

Posted by Schumacher at 14:48:06.

  • Saturday, March 24, 2018

Pod względem swego znaczenia niemiecki przemysł motoryzacyjny to coś o czym wszystkie media piszą niezmiernie dużo i zarazem przedstawia go jako perfekcyjny wzorzec do naśladowania dla nas, jednakże opłaca się przy tym napomknąć, że kilka zeszłych lat nie były dla niemieckich fabrykantów wszelakich pojazdów osobowych tak samo wyśmienite jak jeszcze jakiś czas temu.

mercedes-benz-znaczek.jpg
[Read More…]

Posted by Schumacher at 14:09:20.

Dostawczaków nie zalicza się do tej grupy pojazdów, jakie kupują często osoby prywatne, chyba że ktoś posiada wybitnie sporą rodzinę i nie jest w stanie przewieźć wszystkich zwykłym samochodem osobowym. Z aut tych chętnie za to korzystają firmy, w szczególności te nieduże, które nie mają potrzeby przewożenia nazbyt ciężkich ładunków. Wykorzystanie takiego pojazdu w firmie jest naprawdę wszechstronne i dzięki dużej ofercie wariantów nadwozia można w prosty sposób dopasować auto do rodzaju wykonywanej działalności.

furgonetka.jpg
[Read More…]

Posted by Schumacher at 10:32:54.